Regulamin

Go down

Regulamin

Pisanie by Mistrz Gry on Nie Paź 16, 2011 6:11 pm

I. ZASADY OGÓLNE
1. Forum mugglestudies.soglam.net jest w pełni darmowe. Aby móc grać na forum należy zarejestrować się. Więcej na temat dołączenia do nas znajdziecie w dalszej części regulaminu.
2. Mistrz Gry jest niepodważalnym i jedynym właścicielem forum, do pomocy mając moderatorów. Jeżeli nie zgadzasz się z którąś z jego decyzji, porozmawiaj, a nie krzycz. Nic tym nie wskórasz. Administracja jest na forum po to, by pilnować porządku i troszczyć się o użytkowników, dlatego też uprasza się o nieuprzykrzanie im życia. Skutki mogą być niemiłe.
3. Obrażanie użytkowników na forum naszej społeczności jest surowo zabronione. Dbajmy o kulturę słownictwa. Przeklinanie dozwolone jest wyłącznie w grze fabularnej. Jest prowadzona tzw. Czarna Lista, na którą trafiasz za złamanie regulaminu. Po 3 ostrzeżeniach następuje zablokowanie konta, bądź, jeżeli "zbrodnia" będzie większa, i kara będzie surowsza.
4. Zabrania się kopiowania grafiki oraz innych treści zawartych na forum Muggle Studies.
5. Nieznajomość regulaminu nie upoważnia cię do jego nieprzestrzegania!
6. Muggle Studies to gra na podstawie play by forum z elementami RPG. Stworzona została przez administrację forum na podstawie książek J.K.Rowling o Harrym Potterze. Akcja rozgrywa się w polskich górach oraz poza jego murami, gdzie jest normalny świat niemagicznych mugoli. Aktualnie na forum mamy rok 2012. Są tu postacie fabularne. Więcej na ich temat znajdziecie w tym temacie.

II. REJESTRACJA
1. Rejestrując się do gry automatycznie akceptujesz regulamin i podporządkowujesz się jego wszystkim regułom.
2. Na forum rejestrujesz się fikcyjnym imieniem i nazwiskiem postaci. Akcja rozgrywa się w kraju polskojęzycznym, dlatego uprasza się, by nazwy nie brzmiały "Stephanie Hollbrook". Dopuszczamy osoby o innych narodowościach, ale będą to nieliczne przypadki. Nie masz pomysłu na imię i nazwisko? Poszukaj tutaj, tutaj, tutaj i tutaj. Użytkownicy o nazwach w stylu "dariusia11", "mareczek95" będą usuwane natychmiastowo.
3. Jeśli Użytkownik nie pojawi się na forum (bez usprawiedliwienia) w czasie dwóch tygodni, jego konto zostanie przeniesiona do "nieaktywnych". Można postać ponownie "wskrzesić" po skontaktowaniu się z administratorami. Aktywność rozumiana jest przez częste udzielanie się na forum, pisanie postów nie tylko w off-topie ale i grze fabularnej.
4. Nie ma żadnego ograniczenia jeżeli chodzi o liczbę postaci przypadającą na jednego użytkownika (IP), pod warunkiem, ze wszystkie one będą aktywne.
5. Po aktywacji konta należy wypełnić pola w profilu i uzupełnić awatar. Zdjęcie musi przedstawiać osobnika żywego (żadnej mangi, rysunków, butów, etc) i być odzwierciedleniem wyglądu postaci opisanego w Karcie Postaci. WYMIARY: 180x300.
6. Kartę Postaci należy uzupełnić według wzoru odpowiedniego dla grupy, do jakiej chcecie dołączyć (uczeń, kadra, czarodziej) i wkleić do odpowiedniego tematu w dziale Tiara Przydziału. Po zaakceptowaniu Karty Postaci zostaniesz dodany do odpowiedniej grupy i gdy już "dostaniesz swój kolor" możesz rozpocząć grę.

III. GRA
1. Nie możesz rozpocząć gry przed zaakceptowaniem karty przez administratora. Do tego czasu masz dostęp wyłącznie do wybranych opcji.
2. Pisanie w dwóch miejscach jednocześnie jest zabronione. Tyczy się to wyłącznie postów fabularnych (czyli nie dotyczy off topów, etc.).
3. Nie piszemy posta pod postem (tyczy się fabuły). Od czego jest opcja "edytuj"? Każdy post ma być złożony co najmniej z pięciu zdań złożonych, opisujących uczucia i zachowanie postaci.
4. Na forum nie zabrania się bliższych kontaktów między postaciami, ale należy je umieszczać w spoilerach.
Kod:
[spoiler]xxx[/spoiler]
5. Wasza postać nie może umrzeć na forum bez waszej zgody, a jeśli tak się stanie, nie może się ponownie odrodzić. Pamiętaj, że jak każdy jesteś śmiertelny, czujesz. Jeśli ktoś rzuci się na ciebie czy potraktuje w jakiś inny sposób, a Mistrz Gry powie, że ten ktoś trafił nie możesz napisać że zrobiłeś unik.
6. Uczniowie nie muszą uczęszczać na lekcje, ważne jest jednak oddawanie prac domowych w terminie. Jeśli postać nie uczęszcza na lekcje ani nie oddaje zadań zostaje na tym samym roku.
7. Aby zweryfikować wierzytelność zapoznania się z regulaminem należy umieścić hasło: "Pora na przygodę!".
8. Zakładając nowy temat upewnij się, czy taki już nie istnieje. Tyczy się to wyłącznie offtopów.
9. Nie możesz decydować o czyjejś postaci.
10. Pamiętajcie, że Wasza postać nie jest wszechwiedząca! Nie wie tego co wy się dowiecie na chatbox albo od innych użytkowników.

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012r.
avatar
Mistrz Gry
Admin

Join date : 16/10/2011
Liczba postów : 127


Zobacz profil autora http://mugglestudies.soglam.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach