Alicja Makulska

Go down

Alicja Makulska

Pisanie by Alicja Makulska on Sro Maj 16, 2012 1:09 pm


Alicja Makulska
Elle Fanning

Imiona: Alicja Karolina
Nazwisko: Makulska
Wiek: 14
Data urodzenia: 8 luty
Miejsce zamieszkania: Olsztyn
Status majątkowy: zamożny

Status krwi: czysta
Klasa: Czwarta
Dom: Serpentis
Różdżka: Włos z grzywy jednorożca/czarny bez/9 i pół cala/giętka
Patronus: Żmija zygzakowata
Bogin: Krwawe gałki oczne
Eliksir miłości: miód, malina

CHARAKTER:
---------------------------------------
Z łatwością można przyjąć, że Alicja ma kompleks księżniczki. Wszystko chciałaby mieć od razu, na wyciągnięcie ręki, a jeżeli tego nie dostanie, popada w szał. W swoich postanowieniach jest bardzo konsekwentna i rzadko z nich rezygnuje, nawet jeżeli mają one dla niej wyjątkowo złe skutki. Bardzo ceni sobie wolność i sprawia wrażenie nieposkromionej, chociaż w głębi serca chciałaby, by ktoś wreszcie postawił jej jakieś granice. Potrafi milczeć i zazwyczaj robi to, gdy jest na kogoś szczególnie obrażona, ale zwykle rzuca wyzwiskami i uwagami gdzie tylko popadnie. Ma niewyparzony język, który często pakuje ją w kłopoty. Gdy ktoś przypadnie jej do gustu, bądź po prostu ze zwykłej zachcianki, potrafi zmienić się w prawdziwą królewnę – ot tak wracają w niej maniery, dobre wychowanie i te niesamowite posłuszeństwo. Szczerze powiedziawszy peszą ją wszystkie wzmianki o miłości, dlatego zwykle ich unika, bądź od razu zmienia temat. A jeżeli już jesteśmy przy zmianie tematu – w tym jest niekwestionowaną mistrzynią. Co nie wyklucza tego, że by uzyskać jakąkolwiek wartościową dla siebie informację – będzie drążyć dziurę w brzuchu, zatrudni do roboty wszystkich swoich znajomych i nie spocznie, póki nie osiągnie swego. Ludzie postrzegają ją jako złośliwą jędzę, ale jej… to nie przeszkadza.
Wymaga. Zarówno od siebie, jak I od innych. Uwielbia mieć wszystko pod kontrolą, ale nie, jeżeli chodzi o jej otoczenie. Bałaganiara przez bardzo duże b.
RODZINA:
-----------------------------
Adam Korneliusz Makulski – ojciec, czarodziej czystej krwi. Wymagający, surowy, ale mimo to - kochający. Stara się zapewnić wszystkim swym dzieciom bardzo dobry byt. Pracuje gdzieś w Ministerstwie Magii, Ala sama nie wie dokładnie, czym tato się zajmuje. To po nim odziedziczyła skandynawską urodę.
Antonina Katarzyna Makulska - matka, także czystej krwi. Kochająca jak jasna cholera, po prostu cud-miód kobieta. Alicja uważa, że nie pasuje do tej dwulicowej rodziny, ale to właśnie Antonina daje wszystkim wsparcie. Wszyscy krewni ubolewają, że Ala nie ma charakteru matki. No cóż, nikt nie jest idealny. Gospodyni domowa, jak ciekawie.
Artur Kajetan Makulski - Najstarszy brat, obecnie uczęszczający do ostatniej klasy. Jak cała rodzinka, oczywiście trafił do serpentisa. Traktuje wszystkich z cholerną wyższością, trochę 'ciepła' daje tylko rodzinie.
Alan Krzysztof Makulski - Kolejny brat, który, jak uważa oczywiście Ala, minął się z powołaniem. Uwielbia naturę i naukę, a mimo to także trafił do 'wężów'. Ma ogromną chrapkę na stanowisko prefekta. Uczy się w szóstej klasie.
Anastazja Kinga Makulska - jedyna siostra Ali. Jest od niej o rok starsza, czyli uczy się w piątej klasie. Często Anastazja i Alicja są ze sobą mylone, ponieważ wyglądają naprawdę podobnie. Jednak starsza z sióstr jest całkowicie wyprana z uczuć.
HISTORIA:
----------------------------------
Jak by tu rozpocząć? Alicja urodziła się w znanej i szanowanej rodzinie czarodziei jakieś czternaście lat temu. Od samego początku wszyscy mówili o niej, jako o 'reinkarnacji' zmarłego przed paroma laty pradziadka. Później, w miarę dorastania dziewczyny, nikogo już nie dziwiło to porównanie. Okropny charakterek i śliczna buźka dawały do myślenia. Od samego początku, gdy miała 6 lat, a jej najstarszy brat 11, pragnęła otrzymać list ze szkoły magii. Co rok, pierwszego września w willi państwa Makulskich wybuchała wielka histeria. Największa stała się, gdy Ala miała ledwie 10 lat. Wtedy została w Olsztynie już sama. Sama z rodzicami. O mało co nie rozwaliła połowy domu.
Jej pierwsze marzenie spełniło się dopiero, gdy znalazła się po raz pierwszy w szkole, do której chodziło już całe jej rodzeństwo. Początkowo trochę zaniepokojona, nie wiedziała, jak się zachować, ale dzięki pomocy rodziny zaczęła się strasznie panoszyć. Nie ważne, komu pyskowała - prefektowi naczelnemu, kapitanowi drużyny quiddicha, czy może woźnemu. Jedynymi osobami, które uważały ją za aniołka byli nauczyciele. Dla nich zawsze miała choć trochę szacunku. Nawet teraz, gdy ukończyła 14 lat. Nic się nie zmieniła. No... może trochę urosła.
ZAINTERESOWANIA:
-------------------------------------------------------
Taniec, taniec i jeszcze raz taniec. Odkąd pamięta, zajmowała się właśnie tym jednym hobby. Chociaż, jak warto zaznaczyć, ma ich jeszcze więcej. 'Za młodu' grywała sobie jeszcze na perkusji i trochę śpiewała, choć taniec i ... akrobatyka zawsze należały do jej ulubionych zajęć. Reszta zainteresowań, a szczególnie tych magicznych... pozostanie tajemnicą.
CIEKAWOSTKI:
--------------------------------------------
♦ jest oburęczna
♦ nie wiedzieć czemu lubi chodzić w rozpuszczonych włosach, choć zwykle ma je związane
♦ uwielbia uroczystości szkolne
♦ momentami słabo wymawia 'r', jednak coraz rzadziej


Pora na przygodę~!
avatar
Alicja Makulska

Join date : 14/05/2012
Liczba postów : 8

Wiek : 20

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach